Kontakt

Kontakt

Stowarzyszenie Edukacja Demokratyczna w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu z nami:

FAQ: 

Czy dzieci w szkole demokratycznej zdają egzaminy, jak dzieci w edukacji domowej?

Dzieci uczące się w szkole demokratycznej w Polsce są w świetle prawa dziećmi w edukacji domowej. Nasi uczniowie egzaminy z podstawy programowej zdają w szkole wskazanej przez nas. Współpracujemy w tej sprawie ze Szkołą Kangurową w Krakowie i ze społecznym gimnazjum w Zabierzowie. W szczególnych przypadkach także z innymi szkołami, na przykład z warszawskim Salomonem.

Gdzie mieści się szkoła?

Nasza szkoła mieści się w starym domu z ogrodem przy ulicy Zielnej na Starych Dębnikach w Krakowie.

Jak wygląda wyżywienie?

Korzystamy z cateringu. Codziennie przyjeżdżają do nas zbilansowane posiłki z ekologicznych składników. Dostępna jest wersja mięsna, wegetariańska i wegańska. Dzieci same decydują o tym, czy jedzą, co jedzą – i ile. Często same kupują sobie przekąski w pobliskim sklepie.

Ile kosztuje szkoła?

Proponowane miesięczne czesne to 850 zł. W uzasadnionych przypadkach podlega ono negocjacjom. W roku szkolnym 2015/2016 do kosztów czesnego należy doliczyć koszty wyżywienia (ok. 200 zł./mies.)

Jak wygląda dzień w szkole?

Uczymy się i spędzamy czas w szkole na zasadach ustalanych wspólnie przez dzieci i mentorów. Generalnie dzieci robią, co chcą, wiele z nich po prostu odpoczywa po przejściach w szkołach systemowych, a my obserwujemy, towarzyszymy i kiedy trzeba podsuwamy jakieś pomysły. Mamy zebrania społeczności szkolnej.

Ile dzieci uczy się w szkole?

Uczy się u nas w tej chwili 12 uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Większość z nich to dzieci starsze. W kolejnym roku szkolnym chcielibyśmy zaprosić do szkoły więcej dzieci młodszych, zaczynających przygodę ze szkołą.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *